سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار سفیر کشورمان در لهستان با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی دو کشور.


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر کشورمان در لهستان با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی دو کشور.

ظهر امروز چهارشنبه 30 آبان ماه 1397، مسعود ادریسی کرمانشاهی، سفیر کشورمان در جمهوری لهستان با سناتور ماچی گروبسکی، رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور و همچنین اعضای این گروه در محل مجلس سنای جمهوری لهستان دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه ابتدا سفیر کشورمان ضمن تبریک سالروز جشن یکصدمین سالروز استقلال دوباره لهستان، به روابط نزدیک و دوستانه دو کشور به ویژه در زمینه سیاسی و پارلمانی اشاره کرد. وی همچنین با ابراز خرسندی از تبادلات فی مابین، ظرفیتهای همکاری اقتصادی دوجانبه را نیز بسیار زیاد توصیف و خواهان تلاش برای ارتقاء آن همسنگ با همکاریهای سیاسی و پارلمانی گردید.
ادریسی کرماشاهی به خروج آمریکا از موافقتنامه برجام و تلاشهای مغایر با اصول و توافقات بین المللی از جمله قطعنامه شورای امنیت، و متقابلا حمایت اتحادیه اروپا و لهستان از آن اشاره و گفت امیدواریم به زودی کانال مستقل تبادلات مالی بین ایران و اتحادیه اروپا اجرایی و راههای همکاری هموار گردد.
سناتور ماچی گروبسکی رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور نیز به سابقه تلاشهای این گروه برای بسط روابط از جمله سفرهای متعدد گروههای دوستی و پارلمانی بین دو کشور و برنامه هایی که ایشان از سال 2012 برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران پیگیری کرده اند اشاره نمود. وی گفت که بسیاری چون او مخالف اقدامات آمریکا هستند و از موافقتنامه برجام و کار با ایران حمایت می کنند. ایشان افزود متاسفانه آمریکا روند مثبت و روشنی که برای همکاری با ایران ایجاد شده بود را تخریب نمود.
وی همچنین خواهان به نتیجه رسیدن هر چه زودتر طرحهایی شد که از سوی گروه دوستی در این سالها دنبال شده است. او ابراز امیدواری کرد در سال آینده نیز با انتخابات پارلمانی، گروه دوستی جدید شکل گرفته و  روابط صمیمانه بین دو طرف ادامه یابد.
بخش سیاسی و مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران – ورشو – 30 ابان 1397 برابر با 21 نوامبر 2018.


١٧:٥٤ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٥٩٣٤    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو