سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ورشو با میخائیل سورنتسکی، نائب رئیس مجلس سنای جمهوری لهستان.


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ورشو با میخائیل سورنتسکی، نائب رئیس مجلس سنای جمهوری لهستان.

ظهر امروز سه شنبه هفتم خرداد 1398 مسعود ادریسی کرمانشاهی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در جمهوری لهستان با میخائیل سورنتسکی، نائب رئیس مجلس سنای جمهوری لهستان دیدار و در خصوص مسائل دو و چندجانبه  گفتگو کرد.

در این جلسه ابتدا آقای سورنتسکی، با ابراز خرسندی از انجام این دیدار گفت، برای وی مایه بسی مباهات است که همواره  با نماینده ملتی بزرگ و کشوری کهن رایزنی و گفتگو دارد. وی ضمن اشاره به وضعیت منطقه خاورمیانه و تنشها گفت که موضع لهستان یافتن راههای مسالمت آمیز برای حل این تنش هاست. وی به مواضع خردمندانه مقامات و نخبگان کشورمان در خصوص این وضعیت اشاره کرد و گفت دولت و مردم لهستان چنین مواضعی را تحسین می کنند. او ادامه داد که عزم لهستان به عنوان عضو غیردائم شورای امنیت و اتحادیه اروپایی حفظ صلح و ثبات در منطقه است و در این مسیر تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

سفیر کشورمان در لهستان نیز ضمن ابراز خوشوقتی از این دیدار، برگزاری موفق انتخابات پارلمان اروپا در روز یکشنبه را در این کشور تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود که این انتخابات مایه پیشرفت و سعادت ملت و دولت لهستان باشد. ادریسی همچنین به اوضاع منطقه اشاره و گفت: متاسفانه برخی به دنبال افزایش تنش در منطقه هستند ولی دولت و مردم ایران با هوشیاری این تحرکات و مسائل را دنبال می کنند. سفیر کشورمان ادامه داد ایران به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند است و از تمامی اطراف این توافق از جمله کشورهای اتحادیه اروپایی نیز انتظار دارد که متقابلا به تعهدات خود ملتزم بمانند. وی افزود امروز شرایط به نحوی است که همه علاقمندان به صلح و ثبات در جهان باید تلاش خود را بیشتر کنند. گفتنی است وی همچنین لزوم پیگیری آخرین تبادلات اقتصادی، فرهنگی علمی و کمیسیون مشترک را یادآور شد.

بخش سیاسی و مطبوعاتی


١١:٠٧ - چهارشنبه ٨ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٥٧٣٥٨٥    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو