سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > برگزاری مراسم رونمایی از کتاب " ایران دلربا " در لیتوانی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب " ایران دلربا " در لیتوانی

 

با حضور بیش از 100 نفر از علاقمندان و دوستداران ایران در لیتوانی و با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو و اکرودیته لیتوانی در هتل نووتل ویلنیوس از اولین کتاب در مورد ایران به زبان لیتوانیایی با نام " ایران دلربا ، دور و نزدیک " رونمایی شد . این کتاب که نوشته دکتر ریتا ماتولیونیته استاد و پژوهشگر لیتوانیایی می باشد در دوبخش تاریخی و توصیف ایران امروز تدوین شده است که بخش عمده ای از آن بیان مشاهدات نویسنده از تجربه زندگی در ایران و فرهنگ و هنر ایرانی می باشد . نویسنده در این کتاب تلاش نموده است با بیان حقایق ایران ، تصویر نادرستی که ناشی از تبلیغات رسانه ای علیه کشورمان شکل گرفته است را تصحیح نماید و ایران واقعی را به مخاطب لیتوانیایی بشناساند.

در این مراسم علاوه براین، برنامه های دیگری چون رونمایی از صفحه ویژه گردشگری وب سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو و نمایش فیلم مستند توریستی ایران به زبان لیتوانیایی (که با کمک سفارت و توسط گروه لیتوانیایی راه آمبر تهیه شده بود) نیز اجراء گردید. در انتهاء این برنامه فرهنگی، جناب آقای لکی زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در ورشو و آکرودیته لیتوانی به تنی چند از مدیران تورگردان لیتوانی ، نخبگان دانشگاهی و دوستداران ایران در لیتوانی که در معرفی فرهنگ وهنر ایرانی در طی سالهای گذشته نقش داشته اند و همچنین پنج نفر از گردشگران لیتوانیایی که خاطرات و عکس های آنها از ایران در مسابقه عکس و خاطرات سفر به ایران انتخاب شده بود، جوایزی از صنایع دستی کشورمان به قید قرعه اعطاء نمودند.

شایان ذکر است که مسابقه عکس و خاطرات سفر به ایران ویژه گردشگران لیتوانیایی و لهستانی در سالجاری به همت سفارت کشورمان در لهستان وآکرودیته لیتوانی با هددف دیپلماسی عمومی و توسعه گردشگری کشورمان در سه محور امنیت ایران برای گردشگران خارجی ، مهمان نوازی ایرانیان و جاذبه های گردشگری ایران تنظیم شده بود که مورد توجه واستقبال صدها تن از گردشگران لیتوانیایی و لهستانی که در طی سالهای گذشته به ایران سفر کرده بودند قرار گرفته است .

 

 


١٩:٠٤ - سه شنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٢    /    شماره : ٢٧٨٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٩٧١خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو