سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار رئیس گروه پارلمانی سنای لهستان با سفیر کشورمان در ورشو


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس گروه پارلمانی سنای لهستان با سفیر کشورمان در ورشو

ابراز تاسف شدید رئیس گروه پارلمانی سنای لهستان از تصمیم برگزاری کنفرانس ورشو

ماچی گروبسکی، رئیس گروه دوستی پارلمانی مجلس سنای جمهوری لهستان با جمهوری اسلامی ایران با حضور در محل سفارت، مراتب تاسف شدید خود را از تصمیم برگزاری کنفرانس ورشو ابراز داشت.

وی ضمن ابراز این موضع، گفت این تصمیم برخلاف نظر ما و گروه دوستی مجلس سنای لهستان گرفته شده و قطعا این ابتکار دولت لهستان نبوده و طرحی تحمیلی از سوی آمریکاست.

وی درخواست نمود تا مراتب پوزش ایشان از ملت بزرگوار ایران به مردم کشورمان رسانده شود. آقای گروبسکی اعلام کرد از اینکه با این اقدام می رود تا نتیجه دهها سال تلاش ایشان و همکارانش برای توسعه دوستی و همکاری با ایران از میان برود بسیار متاسف است. او ابراز امیدواری کرد که در هر صورت، روابط دو کشور که ریشه ای طولانی و چند صد ساله دارد، بهتر از گذشته حفظ شود. ایشان افزود که مردم لهستان نگاه دیگری به این کنفرانس دارند و افکار عمومی از برگزاری آن ناخشنود است.

ادریسی، سفیر کشورمان در لهستان نیز متقابلا ضمن تشکر از ابراز محبت و تلاشهای آقای گروبسکی و همکارانش گفت: می تواند شرایط لهستان را درک کند ولی این تصمیم در جهت منافع تاریخی دو ملت و کشور نیست. وی اضافه کرد که آمریکا پس از خروج از برجام در انزوای بین المللی بسر می برد و سعی وافری را برای همراه ساختن دیگر کشورها در این مسیر بکار برده است که از جمله آن برگزاری نشست ناموفق شورای امنیت برای محکومیت ایران بود، ولی این تلاش با مخالفت دیگر اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت ناکام ماند. اینبار اما این کشور تلاش دارد تا در خارج از سازمانهای بین المللی و در مسیر دیگری بخت خود را بیازماید. اما این اجلاس هم مانند گذشته نتیجه ای برایش نخواهد داشت.

ادریسی ابراز امیدوار کرد با تلاشهایی که از سوی علاقمندان به روابط دو کشور در سطوح مختلف مردمی و رسمی صورت می گیرد، روابط طولانی 545 ساله دوجانبه که میراثی ارزشمند از گذشتگان است، همچنان مثبت و بالنده ادامه یابد.

بخش سیاسی و مطبوعاتی سفارت ج.ا.ا ورشو 


١٢:٣٠ - جمعه ٥ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٤٩٩٦    /    تعداد نمایش : ٨١خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو