صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

ایران و هند تاثیر تحریم آمریکا بر تجارت نفتی دو کشور را بررسی کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ایندیا تایمز، در دیدار سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران با ویجی گوخاله همتای هندی اش، طرفین راه های ادامه تجارت نفت را مورد بررسی قرار دادند و کانال های جدید بانکی را به بحث گذاشتند.

این دیدار که در دهلی نو برگزار شد، در آستانه نشست مقامات آمریکا و هند در مورد صادرات نفت ایران و تحریم های جدید آمریکا علیه تهران برگزار شده است.

یک هیئت آمریکایی قرار است این هفته برای بحث در مورد خرید نفت هند از ایران و تحریم های جدید دولت ترامپ، به هند سفر کند. شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که هند ممکن است بتواند معافیت هایی برای ادامه خرید نفت از ایران بگیرد.

در نشست مقامات وزات امور خارجه ایران و هند، طرفین ارزیابی مثبتی از میزان پیشرفت های حاصله در زمینه اجرای تصمم اتخاذ شده در جریان سفر ماه فوریه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به هند و به ویژه تقویت و ارتقاء همکاری ها در زمینه های تجاری و اقتصادی ارائه دادند.

طرفین همچنین توافق کردند روند حرکت رو به جلوی پروژه بندر چابهار را ادامه دهند. بر اساس بیانیه دولت هند: «توافق شد که روند همکاری های متقابل بین طرفین ادامه یابد و دور بعدی نشست کمیسیون مشترک ایران و هند در سطح وزرای امور خارجه در نوامبر 2018 در ایران برگزار شود.»


١١:٤٠ - 1397/04/26    /    شماره : ٥٢٥١١٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: