سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار سفیر کشورمان در ورشو با دستیار رئیس جمهوری لهستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر کشورمان در ورشو با دستیار رئیس جمهوری لهستان

ظهر روز سه شنبه 23 بهمن ماه 1497، مسعود ادریسی کرمانشاهی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ورشو، با کریستف شچرسکی، رئیس دفتر و دستیار روابط خارجی رئیس جمهوری لهستان در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و آخرین تحولات کنفرانس خاورمیانه گفتگو کرد.

در این دیدار طرف لهستانی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و انتظار وی و رئیس جمهوری این کشور برای گفتگو به منظور اطلاع از نظرات طرف ایرانی، روابط دو کشور را بسیار خوب توصیف و تاکید کرد که کشورش از مسئولیتهای خود برای حفظ روابط ارزشمند و تاریخ دوجانبه کاملا آگاه است و در این راه تمام تلاش خود را بکار خواهد بست.

وی گفت هدف لهستان از برگزاری کنفرانس خاورمیانه، ارتقای صلح و امنیت بین المللی با مشارکت دیگر کشورها بوده و در راستای وظایف این کشور به عنوان عضو غیردائم شورای امنیت ملل متحد می باشد. او گفت این کنفرانس علیه هیچ کشوری نیست و حرفهایی که در خصوص آن زده شده و یا می شود موضع کشورش نیست و لهستان در خصوص تمام آنها اعلام موضع خواهد کرد.

کریستف شچرسکی گفت که کشورش ارزش صلح را می داند و لذا هیچگاه علیه کشور دیگری اقدامی نکرده و نخواهد کرد. وی ضمن ابراز تاسف از عدم حضور برخی کشورهای منطقه در این اجلاس تاکید کرد که مشارکت ایشان می توانست نظرات متفاوتی را که می توانست شنیده شود در کنفرانس طرح کند.

متقابلا ادریسی کرماشاهی سفیر کشورمان نیز با اشاره به روابط خوب دو کشور و اهمیت آن، به میزبانی این نشست توسط لهستان و سوء برداشتهایی که ممکن است از آن از سوی آمریکایی ها و دیگران صورت گیرد اشاره نمود. وی گفت: با توجه به تاکیدات لهستان و عنوان این کنفرانس که صلح و ثبات در خاورمیانه نام گرفته، انتظار میرفت که برای موفقیت آن و حل و فصل مشکلات منطقه، تمامی مسائل و البته کشورهای تاثیرگذار و مهم منطقه در آن حضور  می داشتند. ادریسی گفت از جمله مسائل مهم منطقه بحث فلسطین، سوریه و یمن می باشد که هیچکدام از اطراف مسئله به جز اسرائیل و عربستان در کنفرانس حضور ندارند.

وی گفت انتظار دارد که لهستان تمنام تلاش خود را برای کاهش آثار منفی این کنفرانس و سوء استفاده های احتمالی آن بکار بندد و نگذارد که لطمه ای به روابط طولانی و دوستانه دو کشور وارد شود. در غیر اینصورت مسئولیت عواقب آن برعهده لهستان خواهد بود.

بخش سیاسی و مطبوعاتی سفارت ج.ا.ا ورشو

 


١٤:٢٠ - چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٧٦١٩    /    تعداد نمایش : ١٦٤خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو