سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی در ورشو

اکران فیلم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار آقای چارزاستی رئیس حزب اتحاد چپ دموکراتیک لهستان با سفیر کشورمان در ورشو


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار آقای چارزاستی رئیس حزب اتحاد چپ دموکراتیک لهستان با سفیر کشورمان در ورشو

دیدار آقای چارزاستی رئیس حزب اتحاد چپ دموکراتیک لهستان با سفیر کشورمان در ورشو

و محکومیت برگزاری کنفرانس آمریکایی

ودژیمیرز چارزاستی، رئیس حزب اتحاد چپ دمکراتیک لهستان با حضور در محل سفارت کشورمان در ورشو، ضمن دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان، ضمن محکومیت برگزاری این کنفرانس، گفت: با توجه به وجود تجربیات بسیار بد گذشته، لهستان باید از پرداختن به مسائل داخلی دیگر کشورها اکیدا پرهیز کند. ما میزبانی این کنفرانس را اشتباهی بزرگ می دانیم و آن را سیاست تسلیم در مقابل آمریکا ارزیابی می کنیم.

آقای چارزاستی اعلام نمود؛ حزب متبوعش تلاش خواهد کرد تا این کنفرانس برگزار نشود و در این مسیر تمامی تلاشش را بکار خواهد برد. وی ایران را دوست لهستان خواند و بر حمایت از جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود.

متقابلا ادریسی، سفیر کشورمان در لهستان نیز ضمن تشکر از اعلام حمایت وی و حزب متبوعش از روابط دوستانه و تاریخی دو کشور، ابراز امیدواری کرد که با توجه به عدم نفع طرفین از برگزاری این کنفرانس و لطمه ای که چنین اقداماتی می تواند به پیوندهای دوجانبه بزند، شاهد تحولات مثبتی در این زمینه باشیم. وی گفت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که امسال چهلمین سالروز آن جشن گرفته می شود، آمریکا همواره سعی در مخالفت با استقلال و خوداتکایی ملت ایران داشته است. پس از روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید این کشور در سال گذشته نیز، از برجام که توافقی بین المللی بود خارج شد ولی طبیعتا در این مسیر تنها ماند و اکنون سعی در ائتلاف سازی جدید دارد. هر چند از شواهد و ابراز نظرها چنین بر می آید که اقبال چندانی به این رویداد نخواهد شد.

بخش سیاسی و مطبوعاتی سفارت ج.ا.ا ورشو


١٢:٣٥ - جمعه ٥ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٤٩٩٧    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج
صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو