سفیر جمهوری اسلامی ایران
اطلاعيه ها
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

 

1- تكميل فرم مشخصات فردي (فرم شماره 100در صورت نداشتن پرونده كنسولي

2- تكميل فرم ثبت ازدواج زن و مرد ايراني (فرم شماره 30)

3- اقامت داشتن در حوزه اين نمايندگي( لهستان و لیتوانی)  و همراه داشتن  کارت اقامت معتبر

4- اصل و تصوير گواهي ازدواج محلي، با مشخصات كامل پدر و مادر زوجين  

متقاضياني كه ازدواج خود را در خارج از لهستان یا لیتوانی ثبت كرده‌اند، لازم است گواهي ازدواج محلي خود را به تأييد و ترجمه سفارت كشور محل ازدواج در لهستان یا لیتوانی و سپس وزارت امور خارجه آن کشورها و يا سفارت جمهوري اسلامي ايران در آن كشور برسانند.

 

 - ثبت ازدواج در سفارت جمهوري اسلامي ايران در لهستان بدون گواهي ازدواج شرعي و تأييديه ثبت ازدواج نزد مقامات لهستانی یا لیتوانی (حتي زوجين ايراني) امكان پذير نمي باشد. بنابراين متقاضيان مي بايست ابتدا ازدواج شرعي و قانوني نزد مقامات محلی را انجام و با ارائه مدارك كامل به نمايندگي مراجعه نمايند.

5- اصل و تصوير گواهي عقد شرعي صادره از مراكز و موسسات مذهبي

6- اصل گواهي پزشكي مبني بر نداشتن بيماري هاي واگيردار، اعتياد به مواد مخدر و ايدز براي زوجين كه از سوي پزشك خانوادگي و يا مراكز بهداشتي معتبر صادر شده باشد.

- درصورتي كه زوجين داراي فرزند هستند نيازي به گواهي پزشكي نمي باشد.

- نمونه گواهي پزشكي جهت ثبت ازدواج:

(بدينوسيله گواهي مي شود طبق آزمايشات انجام شده از آقاي ........... فرزند ............ و خانم .........فرزند .............. علايمي مبني بر ابتلا به بيماري‌هاي تالاسمي، ايدز و مقاربتي و هم‌چنين مصرف مواد مخدر و اعتياد مشاهده نمي شود.)

- اگر پزشك شما ايراني و مورد شناسايي سفارت مي باشد نامه‌اي طبق نمونه بالا نوشته و توسط وي مهر و امضاء گردد.

7- اصل شناسنامه هاي جديد زوجين

- دارندگان شناسنامه هاي المثني بايد از طريق نمايندگي و يا بستگان خود در ايران و مراجعه به حوزه صادر كننده شناسنامه فرد و اداره كل ثبت احوال امور خارجه (واقع در خيابان امام خميني، چهار راه شيخ هادي، تلفن 7-6090586 و يا 6707131 و اداره سجلات و احوال شخصيه وزارت امور خارجه (واقع در ميدان امام خميني، جنب موزه پست، ساختمان شماره 3 نسبت به تهيه و ارايه گواهي تجرد نيز اقدام و به نمايندگي ارسال نمايند.

-   افرادي كه شناسنامه آن‌ها قديمي است و يا به طور كلي فاقد شناسنامه جديد مي باشند لازم است ابتدا شناسنامه خود را تعويض (طبق شرايطي كه در بخش تعويض شناسنامه اعلام شده) و يا اگر شناسنامه آن‌ها مفقود و يا مخدوش مي باشد (طبق شرايطي كه در بخش المثني شناسنامه اعلام شده) المثني شناسنامه تهيه نمايند. چنان‌چه شناسنامه آن‌ها جديد ليكن فاقد عكس مي باشد (به بخش عكسدار نمودن شناسنامه مراجعه شود) شناسنامه عكس‌دار گردد. جهت تسريع در كار و براي تعويض يا صدور المثني شناسنامه، متقاضيان مي‌توانند يكي از بستگان خود را در اين زمينه به ‌عنوان وكيل تعيين تا آنان مراتب را مستقيماً در ايران پيگيري نمايند. چنان‌چه شناسنامه نزد بستگان در ايران است لازم است  به ‌طريق اطمينان بخشي براي شما ارسال و سپس به نمايندگي ارايه گردد.

8- ارائه 4 قطعه عكس براي هر يك از زوجين

- عكس ها بايد در قطع 4×3 از شانه به بالا  معمولي، جديد، يكسان، از نزديك و صورت كاملاً واضح و در حالت معمولي، غيرفوري، مات ، بدون كلاه و عينك، تمامرخ و از روبرو، بريده شده و زمينه پشت سر روشن پشت نويسي شده شامل نام و نام خانوادگي، نام پدر، شماره شناسنامه و تاريخ تولد باشد.

9- اصل اجازه نامه محضري پدر زوجه براي نخستين ازدواج و يا در صورت فوت پدر ارائه اصل گواهي فوت وي؛

- افرادي كه پدر آن‌ها ايراني است پس از تأييد اجازه نامه توسط اداره سجلات و حوال شخصيه وزارت امورخارجه ، طي نامه اي براي نمايندگي ارسال گردد.

- بانواني كه براي دومين بار ازدواج مي نمايند نيازي به ارائه اجازه نامه پدر ندارند ليكن بايد طلاق آنها در شناسنامه ثبت شده باشد.

10 - واريز مبلغ 14 يورو به حساب نمايندگي

 

 

ملاحظات:

1- پس از تكميل، يكي از طرفين جهت ارايه مدارك و رفع نواقص احتمالي و تعيين وقت، در ساعات كاري به نمايندگي مراجعه نمايند و در صورت كامل بودن مدارك، زوجين جهت امضاي اسناد و دفاتر در نمايندگي حضور خواهند يافت و چنان چه امكان حضور زوج، زوجه و يا زوجين در نمايندگي جمهوري اسلامي ايران ميسر نباشد ارايه وكالتنامه رسمي الزامي است.

2- چنانچه داراي فرزند و يا فرزنداني هستيد، براي صدور شناسنامه هر يك از آن ها نيز نياز  به اصل گواهی ولادت صادره از مقامات محلی می باشد(اصل آن در نمايندگي ضميمه پرونده مي گردد.)

 

 

صفحه اصلي | تقویم | سرود ملی | رواديد الكترونيك | اطلاعات تماس | تماس با ما | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو